Кількість
|
Вартість
|
||
|
При нагріванні від 0°C до 100°C вода збільшується приблизно на 4,5%. Розширювальний бак поглинає надлишок нагрітої води в системі опалення, запобігаючи підвищенню робочого тиску.
Розширювальні баки (експансомат від англ. expansion — розширення) являють собою металеву ємність, розділену всередині мембраною з термостійкої гуми.
Мембрана ділить ємність на дві камери:
- Робоча камера. Наповнюється теплоносієм і розширюється зі збільшенням обсягу води у системі.
- Повітряна камера. Чинить опір робочій камері, у міру розширення робочої камери тиск у повітряній камері збільшується, не даючи мембрані розширитися до стінок ємності.
Більшість мембран розширювальних баків вироблено за запатентованими технологіями компаній або заводів-виробників і гарантують досить тривалий термін служби. Такі мембрани виконані з гуми високої якості та здатні витримувати температуру до 90°С.
Для вибору розширювальної ємності необхідно розрахувати приблизний об'єм теплоносія в системі опалення, включаючи радіатори та магістральні труби, і підібрати об'єм бака, ємністю не менше 10% від загального об'єму (у разі, якщо в систему опалення заливається вода) і 15% (якщо заливається антифриз).
Види розширювальних баків
Експансомати можна розділити за формою корпусу і типу мембрани.
Форма бака може бути як класичної - циліндричної, так і більш плоскої форми, для монтажу за задньою стінкою котла, в обмеженому просторі На функціональність самої ємності форма ніяк не впливає.
За типом мембрани баків діляться на 2 види:
- Знімна мембрана. Грушоподібна мембрана, яка фіксується фланцем бака до його горловини, залежно від об'єму, додатково мембрани можуть фіксуватися до бака та хвостової частини (має бути передбачено конструкцією).
- Фіксована мембрана. Має вигляд перегородки і монтується при складанні бака по його середині, тим самим поділяє ємність навпіл. При виході мембрани з ладу замінити її не вийде, проте баки з такими мембранами довговічні і можуть прослужити 10 років і більше.
Догляд за розширювальним баком
По суті, основна вимога по догляду за розширювальними ємностями - контроль тиску в повітряній камері, при не нагрітому теплоносії тиск повинен відповідати зазначеному на етикетці, залежно від моделі це 1-2 бари. Якщо при нагріванні теплоносія тиск у системі починає підніматися, це може вказувати на несправність розширювальної ємності, а саме, відсутність тиску в повітряній камері і, як наслідок, вихід з ладу мембрани.
Придбати розширювальний бак для опалення ви можете у нашому інтернет-магазині. Доставка по Україні. Розстрочка.