Графік роботи:

Консультуємо: Пн-Пт 09:00–18:00

Відправляємо: Пн-Сб

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Моє замовлення

Розширювальний бак для опалення - купити в Києві

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Розширювальні баки. Призначення

При нагріванні від 0°C до 100°C вода збільшується в об'ємі приблизно на 4,5%. Система опалювання закритого типу потребує простору, який поглинатиме надмірний об'єм теплоносія. Для цієї мети встановлюється розширювальний бак. 
Розширювальні баки (експансомат від англ. expansion - розширення) представляють собою герметичну металеву ємність, що має форму кулі, овалу, пігулки. Усередині бак розділений герметичною мембраною з термостійкої гуми, що дозволяє йому компенсувати надмірний тиск в системі опалювання. Також його можна використовувати для захисту системи від гідравлічних ударів, які виникають при запуску насоса. Гідравлічний удар може призвести до виникнення навантаження в кілька разів вище статичного, що відгукнеться поступовим руйнуванням елементів системи. Для захисту достатньо встановити розширювальний бак місткістю від одного літра. Це можна зробити у будь-якому місці системи без значних фінансових витрат.
Головним елементом розширювального бака є його мембрана (звідси і назва-мембранний розширювальний бак). Вона має бути виконана з термостійкого і довговічного матеріалу, з урахуванням навантажень. Пояснюється це тим, що температура робочого середовища може бути досить високою, а тиск може підвищеним упродовж тривалого часу. 
Більшість мембран розширювальних баків виготовлена по запатентованих технологіях компаній та заводів-виробників і гарантують досить тривалий термін служби. Такі мембрани виконані з гуми високої якості і здатні витримувати температуру до 90°С.

Мембранний бак розширювальний закритого типу має ряд переваг :
 - низькі тепловтрати; 
- зниження корозії опалювальної системи завдяки виключенню попадання кисню;
 - виключення вірогідності випаровування;
 - унеможливлення потрапляння повітря в опалювальну систему через бак;
 - акумуляція усіх газоутворень в системі;
 - відсутність обмежень у встановленні (монтаж в будь-якому місці); 
- економічність, висока надійність.

Для вибору баку для системи опалювання необхідно розрахувати об'єм води в опалювальній системі і підібрати об'єм баку, місткістю не менше 10% від загального об'єму (у випадку, якщо в систему опалення заливається вода) і не менше 15% (якщо заливається антифриз).

Розширювальні баки мембранного типу

Ємність мембранного типу-це резервуар із сталі, який усередині поділений на два простори за допомогою гумової мембрани. Один простір заповнюється теплоносієм, а інший - азотом або повітрям (азотом бак наповнюється на заводі для зменшення можливої корозії). Спочатку простір з газом знаходиться під робочим тиском, що дозволяє мембрані прогинатися у бік сусіднього простору. У момент заповнення системи теплоносієм в ємності настає динамічна рівновага, що призводить до стискання газу. При підвищенні температури теплоносія і його розширенні, розширювальний бак приймає в себе його надлишок в системі, а при охолодженні повертає забраклий об'єм. Головні вимоги до мембрани визначаються тим,  що розширення рідини відбувається поступово, а ось температура може досягати 90°С. Тому матеріал мембрани не повинен мати підвищеної еластичності, але має бути термостійким.
Бак має штуцер з боку простору з теплоносієм для приєднання до мережі, а із зворотного боку баку розташований ніпель для виміру і зміни тиску в газовому середовищі за допомогою підкачування насосом.

Розширювальні баки фланцевого типу зі змінною мембраною

 Такі баки частіше використовуються в опалювальних системах. Мембрани в цих баках виготовлені у вигляді "мішка" або "кулі". Основною перевагою баку фланцевого типу є те, що теплоносій не контактує з металевими стінками, а повністю знаходиться в гумовій мембрані, тому унеможливлюється корозія ємності зсередини. 
Фланцеві баки виготовляються в двох варіантах: навісні і підлогові. При встановленні баку необхідно дотримуватися симетричності навантаження мембрани, це запобігне виникненню розтягуючих навантажень, здатних розірвати мембрану. Якщо ж все-таки мембрана порвалася, її можливо замінити через фланець, який закріплений болтами. 
У фланцевих розширювальних баків великого об'єму мембрана для стабілізації заповнення прикріплена до ніпеля заднім кінцем через різьбове з'єднання. 
Для систем водопостачання використовується гідроакумулятор, він же застосовується і як розширювальний бак для насосних станцій.

Купити розширювальний бак для опалювання Ви можете в нашому магазині із складу в м. Київ. Розстрочка. Доставка по Україні.
 

Вгору